Dzieci w balonie

Spotkanie z młodzieżą ze Szwecji

25.06.2018

Kolejny raz w nasze progi zawitała młodzież ze Szwecji.
Po krótkim zwiedzaniu naszego domu rozpoczął się mecz POLSKA - SZWECJA.
Kto wygrał? Nie jest to istotne, jednak warto wspomnieć, że naszej placówkowej drużynie poszło duuuużo lepiej niż naszej reprezentacji w Rosji. ;-)
Dziękujemy za odwiedziny i za wsparcie. Zapraszamy ponownie!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Koniec roku szkolnego i... WAKACJE!!!

22.06.2018

No w końcu...! Nareszcie! Kończymy rok szkolny i rozpoczynamy wakacje!
O godz. 16.00 wszysyc zebralismy się w świetlicy, aby obejrzeć przedstwianie pt. "Rybak", któe przygotował p. Robert wraz z Wychowankami POW. A nastepnie s. Dyrektor uroczyście ogłosiła, którzy Wychowankowie zostali wyróżnieni za szczególne osiągnięcia zdobyte w mijającym roku szkolnym.
Wszystkim życzymy radosnych, może trochę szalonych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Piknik Rodzinny

17.06.2018

Jak co roku spotykamy się, aby wspólnie świętować Dzień Rodziny.
Spotkanie - tradycyjnie - zaczęło się wspólną Mszą Świętą, którą odprawił dla nas nasz ksiądz Andrzej Gieroń CM. Następnie moglismy zobaczyć krótkie przedstawienie o rycerzu, który pokonał smoka swoją dobrocią i uprzejmością. Potem zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy - do koła fortuny. Cztery dwuosobowe drużyny walczyły o ekstra nagrody. Nie było łatwo, walka była zacięta, jednak w końcu zespołowi z "Dwójki" udało się zodobyć potrzebną ilość punktów, aby objąć pierwsze miejsce.
Kolejnym punktem spotkania, także tradycyjnym już, było wspólne grillowanie i różne atrakcje nie tylko dla najmłodszych.
Jesteśmy wdzięczni wolontariuszom i studentom z UPJP2, którzy przygotowali dla nas liczne atrakcje i nagrody.
D Z I Ę K U J E M Y ! ! !


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

JUBILEUSZ i ŚWIĘTO PATRONALNE

13.05.2018

To już 20 lat odkąd Placówką znowu kierują Siostry Miłosierdzia. Wspomnienie patronki domu - św. Ludwiki, było znakomitą okazją do wspólnego świętowania także tego wielkiego jubileuszu.
Spotkanie rozpoczęło się uroczystą dziękczynną Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Marcin Stasiowski CM. Następnie przeszliśmy do śietlicy, gdzie wyświetlony został film dokumentalny związany z historią domu na Piekarskiej, a także przedstawiono wynik dziennikarskiego śledztwa dot. funkcjonowania placówek dzisiaj. Kolejnym punktem spotkania był grill na podwórku.
Gośćmi specjalnymi byli wychowankowie, którzy w ciągu tych dwudziestu lat opuścili nasze mury. Cieszyliśmy się, że niektórzy przybyli do nas ze swoimi rodzinami. Zaproszeni zostali również byli pracownicy domu dziecka.
Było to bardzo radosne spotkanie, pełne wzruszeń i wspomnień, które zakończyło się około godz. 20.00, ale tylko dlatego, że wydawało się, że zaraz spadnie deszcz.
Szkoda, że jubileuszów nie obchodzi się co roku, ale z drugiej strony gdyby to było takie powszednie, straciłoby swój urok i nie byłoby takie „odświętne”. Tak więc czekamy na następny, może już za 5 lat?
Jesteśmy wdzięczni Bożej Opatrzności za opiekę i prowadzenie nas każdego dnia.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Spotkanie świąteczne

28.03.2018

W dniu dzisiejszym na terenie POW św. Ludwiki odbyło się spotkanie świąteczne dla wychowanków, ich rodzin, pracowników oraz przyjaciół.
Wszystkim życzymy błogosławionych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Ferie zimowe

25.02.2018

Właśnie zakończyły się ferie zimowe.
W tym roku byliśmy w Bukowinie Tatrzańskiej na nartach, w Korzkwi, na obozie harcerskim w Korbielowie, na obozie tanecznym w Bukowinie oraz na obozie piłkarskim w Porębie Wielkiej.
To był naprawdę fajny czas odpoczynku. A jutro... znowu do szkoły! :-)

Jest taki dzień... spotkanie wigijine

22.12.2017

A Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami...
W dniu dzisiejszym na terenie POW św. Ludwiki odbyło się spotkanie wigilijne dla wychowanków, ich rodzin, pracowników oraz przyjaciół.
Wszystkim życzymy błogosławionych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Spotkanie świąteczne z Geodetami

09.12.2017

Jak każdego roku, tak i teraz nie mogło zabraknąć spotkania świątecznego z naszymi Przyjaciółmi - Geodetami.
Jesteśmy wdzięczni za miło spędzony czas oraz za okazane wsparcie.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Gość z Nieba z prezentami

06.12.2017

Każdy wie, że dzisiaj św. Mikołaj (ten prawdziwy - z Nieba, a nie ten wymyślony!!!) odwiedza grzeczne dzieci. Przyszedł także na Piekarską. "Czyżby pomylił kamienice? Czy to na pewno dobry adres?" - zastanawiali się wychowawcy. Ale Mikołaj potwierdził, że się nie pomylił. Okazało się, że znalazło się tutaj kilka grzecznych dzieci ;-)
JESTEŚMY WDZIĘCZNI WSZYSTKIM POMOCNIKOM ŚW. MIKOŁAJA, dzięki którym wiele naszych marzeń zostało spełnionych!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Andrzejki 2017

30.11.2017

Jak co roku długo wyczekiwana impreza andrzejkowa rozpoczęła się o godz. 18.00. Wszyscy świetnie się bawili. :-) Jak co roku, składaliśmy życzenia imieninowe ks. Andrzejowi, który przybył do nas wraz z młodzieżą ze szkoły "Radosna Nowina 2000" z Piekar.
Już nie możemy się doczekać kolejnych andrzejek! :-)
Przede wszystkim dziękujemy studentom AWF w Krakowie i ich opiekunowi za przygotowanie zabaw tanecznych i sportowych.
Już nie możemy się doczekać kolejnych andrzejek! :-)


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Spotkanie z p. Wacławem Lechem

04.10.2017

Dzisiaj odwiedził nas niezwykły gość - pan Wacław Lech, który podzielił się z nami historią swojego życia. Zwrócił nam uwagę na to, że warto kierować się w życiu wartościami chrześcijańskimi. Podkreślił też rolę przebaczenia, ciągłego nawracania się.
Dziękujemy za przybycie i życzymy wytrwałości!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Rozpoczęcie roku szkolnego

04.09.2017

Aż chce się zaśpiewać: "Popatrz, jak szybko mija czas..." :-) Prawdą jest, że wszystko co dobre szybko się kończy i świetnie sprawdza się tutaj teoria względności. Wakacje minęły bardzo szybko i znowu bierzemy się do pracy!
Powodzenia!
PS Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam spędzić ciekawe wakacje, czy to nad morzem, czy w górach, czy na Mazurach, a także w Krakowie. Dziękujemy!

Koniec roku szkolnego

23.06.2017

Uff... W końcu wakacje! Ci, którzy systematycznie pracowali przez cały rok, będą odpoczywać, a ci, którzy odpoczywali cały rok, teraz będą musieli przygotowywać się do poprawek...
Zarówno jednym, jak i drugim życzymy udanych i słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Piknik Rodzinny

18.06.2017

W niedzielne popołudnie spotkaliśmy się, aby świętować wspólnie z rodzicami, pracownikami, wolontariuszami i przyjacielami naszych placówek. Pogoda od rana płatała nam figle, jednak Opatrzność Boża czuwała nad nami, jak zwykle zresztą! :-) Chmury, które od rana groziły deszczem, popłudniu odsłoniły nam piękne błękitne niebo.
W tym roku, głównym organizatorem imprezy była placówka "Dwójka".
Jak co roku, spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, której przewodniczył ks. Andrzej Gieroń CM, natomiast nasi niezawodni przyjaciele - klerycy Zgromadzenia Misji uświetnili naszą modlitwę śpiewem i grą na instrumentach, za co bardzo im dziękujemy!
Następnie udaliśmy się na świetlicę, gdzie do nastroju świętowania wprowadzili nas chłopcy z "Czwórki", którzy zaprezentowali nam układ taneczny. Chłopakom gratulujemy odwagi i talentu! Dalej, wychowankowie i wychowawcy z "Dwójki" oraz przyjaciele przedstawili nam kabaret pt. "Familiada". Nie zabrakło oczywiście obowiązkowych "sucharów". :-)
Po występach artystycznych, przenieśliśmy się na podwórko, czekały tam na nas kiełbaski na grillu i inne smakołyki.
Niezapomnianych wrażeń przyniosło nam strzelanie z łuku pod okiem wykwalifikowanych instruktorek. Nie zabrakło też loterii fantowej i innych atrakcji.
Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili naszą uroczystość za zaangażowanie, za poświęcony czas i okazaną nam dobroć.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Szwedzi na Piekarskiej

25.05.2017

Kolejne spotkanie z naszymi kolegami i koleżankami ze Szwecji. Oczywiście punktem centralnym spotkania był tradycyjny mecz piłki nożnej. Mecz był bardzo zacięty. Tym razem zakończył się remisem i jedną (na szczęście niegroźną) kontuzją w drużynie gości.

Goście z Inter Mediolanu

22.05.2017

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać z trenerami i piłkarzami włoskiego klubu Inter Mediolan. Dziękujemy za wspólną grę oraz koszulki klubowe.

Święto patronki domu – św. Ludwiki de Marillac

07.05.2017

Jak co roku spotykamy się, aby uczcić naszą patronkę – św. Ludwikę. To radosne świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta, którą celebrowali ks. Józef Łucyszyn CM oraz ks. Andrzej Gieroń CM. Dziękujemy klerykom ze Zgromadzenia Misji, którzy uświetnili naszą modlitwę muzyką i śpiewem. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, a po niej wspólny posiłek.
Św. Ludwiko – módl się za nami!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Wielkanoc

16.04.2017

Bóg w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei: do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego, które jest zachowane dla was w niebie.
(1 P 1,3-4)
Niech Zmartwychwstały Pan wypełni nasze serca prawdziwą radością, nadzieją i pokojem.

Spotkanie świąteczne

11.04.2017

W ostatnim tygodniu Wielkiego Postu zebraliśmy się wspólnie, aby już świętować największe wydarzenie w dziejach ludzkości – Zmartwychwstanie Naszego Pana. Spotkanie zaczęliśmy wspólną modlitwą, której przewodniczył ks. Mikołaj Żebrowski CM. Następnie ks. Mikołaj poświęcił potrawy, które zostały przygotowane na tą specjalną okazję.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Wizytacja Siostry Radnej

20.03.2017

Kolejna wizytacja w naszej placówce. Tym razem odwiedziła nas s.Hanna Cybula - Radna Generalna Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, która przyjechała z Paryża. Spotkanie było bardzo krótkie, ale cieszymy się bardzo, że s. Hanna zawitała w nasze progi.

Wizytacja duszpasterska bp Grzegorza Rysia

10.03.2017

W dzisiejszym odwiedził nas bp Grzegorz Ryś, wraz z proboszczem naszej parafii o. Markiem Donajem OSA. Nasz gość zwrócił szczególną uwagę na to, że Bóg zawsze czeka na każdego z nas i jest przy nas, bo Jego imię to Miłosierdzie. Spotkanie krótkie, ale mamy nadzieję, że przyniesie obfite owoce.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Zabawa karnawałowa, tłusty czwartek

23.02.2017

Nim zaczniemy wielkopostne umartwienia czas na zabawę karnawałową! :-) Impreza udana, było wesoło, i oczywiście... nie zabrakło pysznych pączków.:-)

Zaczynamy ferie zimowe

30.01.2017

Kolejny semestr ciężkiej pracy za nami… Czas na odpoczynek! :-)
W tym roku jedziemy, zgodnie z tradycją do Bukowiny Tatrzańskiej. Część z nas (ta bardziej odważna i zahartowana) pojedzie na obóz do Koninek, wraz z harcerzami z 12. Szczepu „Preria”, a także na obóz artystyczny wraz z Grupami Apostolskimi Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Nie zabraknie nas również na różnych zajęciach, warsztatach organizowanych w różnych miejscach Krakowa.
Wszystkim tym, dzięki którym nasze ferie mogą być tak urozmaicone, z całego serca dziękujemy!!! :-)


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Spotkanie opłatkowe

22.12.2016

Zanim rozejdziemy się do domów rodzinnych lub przyjaciół, by świętować narodzenie Chrystusa, spotykamy się wszyscy razem na uroczystej kolacji.
Boże Narodzenie to czas szczególny dla każdego. Niech będzie on dla nas odkrywaniem bliskości Boga w naszym życiu, który narodził się nie w wielkim pałacu, ale w ubogiej i brudnej stajni, między zwierzętami.
Życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz obfitości łask Bożych na cały Nowy Rok!

Wizyta św. Mikołaja na Piekarskiej

06.12.2016

Św. Mikołaj kolejny raz nie zawiódł nas! :-) Święty Biskup z Miry odwiedził nas z dwoma aniołkami, aby podarować nam prezenty.
W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim "Mikołajom", którzy zechcieli podzielić się z nami sercem i dobrocią. Ktoś mądry powiedział: "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas." Dziękujemy!!!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Andrzejki

24.11.2016

Aż chciało się zaśpiewać: "będzie będzie zabawa, będzie się działo..." Zabawa andrzejkowa przebiegała w super atmosferze. Bawiliśmy się świetnie i już czekamy na kolejną imprezę :-) Jak co roku, świętowaliśmy imieniny naszego ks. Andrzeja, który przyjechał do nas z grupą młodzieży ze szkoły "Radosna Nowina 2000" w Piekarach.
Dziękujemy instruktorkom zumby, które pokazały nam, ile radości może przynieść taniec.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Koniec roku szkolnego

24.06.2016

UFF... Wreszcie koniec szkoły!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w czasie roku szkolnego, abyśmy mogli pozytywnie ukończyć kolejną klasę.
Nauczycielom i wolontariuszom - mówimy: D Z I Ę K U J E M Y ! ! !

Spotkanie ze szwedzką młodzieżą

16.06.2016

Jak to już bywa co roku, odwiedzili nas nasi równieśnicy ze Szwecji. Mogli oni zobaczyć jak mieszkamy, dowiedzieć się co lubimy robić w wolnym czasie itp. A na naszym boisku odbył się towarzyski mecz POLSKA - SZWECJA.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Piknik Rodzinny

12.06.2016

Kolejny doroczny Piknik Rodzinny został zorganizowany na terenie Centrum w niedzielę 12.06.2016r. Wydawało sie, że nieciekawa pogoda przeszkodzi nam w dobrej zabawie na powietrzu, jednak popołudniu wyjrzało zza chmur wyjrzało słońce, jakby specjalnie dla nas. Spotkanie, jak zwykle, rozpoczęło się Mszą Świętą, którą odprawił dla nas ks. Andrzej Gieroń CM. Nastepnie wszyscy udaliśmy się na świetlicę, aby wziąć udział w programie artystycznym przygotowanym dla nas przez Placówkę "Szóstkę". Dziękujemy wszystkim gościom, którzy uświetnili nasze spotkanie - p. Alicji wraz z zespołem, którzy wprowadzili nas w świat poezji śpiewanej. Dziękujemy Klaunowi, który zabawiał nas różnymi sztuczkami. W tym czasie na zewnątrz już czekał na nas rozpalony grill i kolacja. W międzyczasie mogliśmy brać udział w różnych konkurasach i zabawach, a dzięki niezwykłem talentom Pań, które malowały twarze, wielu z nas mogło zamienić się w swoich ulubionych bohaterów. O godz. 18.00 na świetlicy otwarto Strefę kibica i rozpoczął się zwycięzki dla nas mecz Polska - Irlandia Północna.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy z serca serdecznie dziękujemy!!!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Uroczystość Patronki Domu

8.05.2016

W tym roku o nieco innej porze roku spotkaliśmy się, aby uczcić naszą patronkę Domu - św. Ludwikę de Marillac. Msza Święta, spotkanie w świetlicy, grill, loteria fantowa, mecz siatkówki, pogoda zamówiona.
Św. Ludwiko, módl się za nami!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Ferie w Bukowinie Tatrzańskiej

16-23.01.2016

Kolejne niezapomniane chwile spędzone w Bukowinie Tatrzańskiej.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Spotkanie Geodetów

08.01.2016

Po raz kolejny nasi Przyjaciele Geodeci odwiedzili nasz dom. Spotkanie rozpoczęło się wystepem grupy teatralnej, następnie odbyła się licytacja, z której dochód został przeznaczony na potrzeby wychowanków.
Bardzo dziękujemy za wsparcie i Waszą obecność!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

NOWY ROK 2016

1.01.2016

Wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z nami sercem składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni! Trudno wymienić wszystkich darczyńczów, ponieważ było ich bardzo wielu. Szczególne podziękowania kierujemy do Koła Naukowego "Neuronus", które udzieliło nam wsparcia finansowego w wysokości 509,00zł + 1$. DZIĘKUJEMY!
Do podziękowań dołączamy najserdeczniejsze życzenia noworoczne - niech Boża Dziecina udziela Wam ogromu łask i darzy Swoim błogosławieństwem Was i Wasze Rodziny!

Spotkanie opłatkowe

22.12.2015

Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż... Spotykamy się razem z Rodzinami, Wolontariuszami, Przyjaciółmi, aby świętować urodziny Jezusa. Grupa teatralna, jak zawsze nieoceniona, zaprezentowała przedstawienie związane z tym wydarzeniem w sposób nieco inny niż zawsze - teatr cieni. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas, zwłaszcza tym, którzy towarzyszą nam nie tylko w święta, ale przez cały rok. Wszystkim życzymy obfitości błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask w Nowym Roku! Bóg zapłać!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Amerykański football, Cheerleaderki i Bosski Roman

12.12.2015


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Wizyta św. Mikołaja

6.12.2015

Jak wiadomo św. Mikołaj co roku odwiedza tylko grzeczne dzieci, więc nie ulega wątpliwości, że odwiedził także i nas! Dziękujemy Ci św. Mikołaju!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Thanksgiving Day oraz Andrzejki

26.11.2015

Czwarty czwartek listopada to szczególny dzień dla wszystkich Amerykanów - obchodzą oni wtedy Thanksgiving Day, czyli Święto Dziękczynienia. Nasi przyjaciele: pan Anthony, wraz z żoną Angelicą i ich córeczką Bellą zaprosili nas do wspólnego świętowania. Najpierw zaprezentowali nam krótką historię tego święta, następnie zachęcili nas do zastanowienia się za co każdy z nas jest wdzięczny Bogu. Kolejnym punktem spotkania był wspólny, tradycyjny obiad, który przygotowali nasi Goście. Kiedy już najedliśmy się do syta rozpoczęła się impreza długo wyczekiwana andrzejkowa.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1.09.2015

Niektórzy czekają na ten dzień przez całe wakacje, jedni są zaciekawieni jak będzie wyglądać ich nowa klasa w nowej szkole, inni chcą już spotkać swoich kolegów i koleżanki, nie zabraknie także takich, którzy już odliczają dni do następnych wakacji!
Wszystkim życzymy otwartych głów, łatwych sprawdzianów, samych piątek i szóstek!

Zakończenie roku szkolnego

26.09.2015

Tym, którzy otrzymali promocję do następnej klasy – gratulujemy. Tym , którzy muszą się uczyć, żeby jeszcze zaliczyć „niedokończone sprawy” – życzymy powodzenia i wytrwałości.
Wszystkim życzymy radosnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Piknik rodzinny

14.06.2015

Piknik rodzinny do niezwykle ważne wydarzenie w życiu naszej Placówki. Świętujemy wspólnie Dzień Matki, Dzień Ojca i przede wszystkim Dzień Dziecka!
Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze. Gospodarzami spotkania w tym roku była placówka „Czwórka”. Msza Święta pod przewodnictwem ks. Tomasza Bałuki CM, w asyście dwóch diakonów ze Zgromadzenia Misji była pierwszym i najważniejszym punktem spotkania. Następnie nasi najmłodsi wychowankowie wraz z wychowawcami zaprosili nas do udziału w koncercie życzeń. Po części artystycznej rozpoczęło się grillowanie na podwórku. Nie zabrakło licznych atrakcji takich jak malowanie twarzy oraz przejażdżek motocyklami, co było ciekawym doświadczeniem nie tylko dla najmłodszych, ale także dla starszych wychowanków i nie tylko! Ostatnim punktem spotkania – co stało się już tradycją – był mecz siatkówki Wychowankowie : Wychowawcy.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Turniej piłki nożnej na "Salosie"

16.05.2015

Kolejny sportowy sukces naszych Wychowanków – I miejsce w IX Wiosennym Turnieju Piłki Nożnej i zdobycie Pucharu Prezesa Sądu. Pierwszy mecz zakończył remisem, trzy kolejne drużyny zostały pokonane do zera, a nasz Król Strzelców zdobył 7 bramek.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Spotkanie świąteczne

1.04.2015

Kolejna okazja do radosnego świętowania: zbliżająca się Wielkanoc. Krótkie spotkanie połączone z poświęceniem pokarmów i wspólnym posiłkiem, było okazją do przypomnienia sobie o tym, że Bóg zawsze zwycięża, nawet w sytuacji, która wydaje się beznadziejną oraz że kocha nas tak bardzo, że oddał za nas życie na krzyżu.
"...nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi..." Jezus

Uroczystość św. Ludwiki – naszej Patronki

15.03.2015

15 marca zebraliśmy się wspólnie z naszymi Rodzinami, Przyjaciółmi i Dobroczyńcami, by uczcić św. Ludwikę. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą celebrował ks. Józef Łucyszyn CM. Następnie udaliśmy się do naszej świetlicy, gdzie Wychowankowie „Dwójki” i „Szóstki” wspólnie przygotowali krótkie przedstawienie związane z życiem naszej Patronki.

Ferie zimowe

Luty 2015

W końcu przerwa zimowa! Trochę baliśmy się, czy nasze plany na ferie się spełnią, bo chcieliśmy pojechać na narty, a prawie w ogóle nie padał śnieg… Nie zniechęciło nas to jednak! Pełni nadziei wyruszyliśmy do: Bukowiny Tatrzańskiej i do Koninek. Nie pomyliliśmy się – w obu miejscach było bardzo fajnie i już nie możemy się doczekać kiedy będą następne ferie!
(Poniżej zamieszczone są zdjęcia z Bukowiny, natomiast zdjęcia z Koninek znajdziesz na stronie www.preria.pl)


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Wizyta św. Mikołaja

7.12.2014

Dzisiaj św. Mikołaj odwiedził nasze Placówki. „Czy dzieci były w tym roku grzeczne?” – zapytał w każdej niskim głosem wychowawcę. „Ależ oczywiście drogi Mikołaju! Wszystkie były grzeczne… każde na miarę swoich możliwości…”


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

„Anioł na jeden dzień” – malowanie kartek

25.10.2014

Jak powszechnie wiadomo, każdy ma swojego Anioła Stróża. Nasi Aniołowie mają naprawdę dużo pracy przy nas więc postanowili wysłać do nas pomocników… Więcej o akcji „Anioł na jeden dzień”: aniolwkrakowie.pl


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Zakończenie Roku Szkolnego, przedstawienie, rozdanie nagród

27.06.2014

W końcu koniec szkoły!!! Ileż można się uczyć?! Dzięki Bogu już wakacje! Każdy z wychowanków dostał nagrodę za wysiłek włożony w naukę i pracę nad sobą w minionym roku szkolnym. Ponadto z każdej placówki został wybrani Wychowankowie Roku. Wcześniej grupa teatralna przedstawiła historię pewnej Kózki kłamczuszczki.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Piknik Rodzinny

08.06.2014

To długo oczekiwane spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą. Następnie wszyscy udali się na świetlicę, gdzie miał rozpocząć się konkurs „Mam Talent”. Swoimi zdolnościami dzielili się nie tylko wychowankowie, ale także wychowawcy. Profesjonalne Jury wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji i po rozdaniu nagród, rozpoczął się Piknik na podwórku. Po grillowym wzmocnieniu ciała rozpoczął się mecz roku: wychowankowie vs. wychowawcy. Kto wygrał? Czy to ważne? Najważniejsza była dobra zabawa!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Wioska Indiańska Arapaho, Krzeszowice (organizator: Firma LPP)

07.06.2014

Blade Twarze z Piekarska 4 udać się do Wioska Indiańska gdzie zobaczyć, jak Czerwone Twarze żyć i pracować. Blade Twarze bardzo się cieszyć, że móc poznać dużo indiański zwyczaj.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Prymicje o.Artura Kołdakowskiego, Misjonarza Werbisty

05.06.2014

Prymicje o.Artura Kołdakowskiego, Misjonarza Werbisty, który odbywał swój staż w Placówce 4


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Wizyta młodzieży ze Szwecji

30.06.2014

Jak co roku, odwiedzili nas nasi znajomi zza Morza Bałtyckiego. Może i nie mówimy po szwedzku jednak łatwo udało nam się znaleźć wspólny język!


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Warsztaty Ludowe zorganizowane przez Krakowskie Szkoły Artystyczne „Pokoloruj Zabłocie”

29.05.2014

Nasz świat wcale nie musi mieć wyłącznie szarych kolorów. To od każdego z nas zależy czy będzie on miał tylko odcienie szarości czy też raczej kolorowe barwy. To każdy z nas maluje swoje życie i swój świat. Każdy z nas ma pędzel w ręku. I tak naprawdę tylko od nas zależy jakiej farby użyjemy…


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Wielkanoc

16.04.2014

Święcenie pokarmów i wspólny świąteczny posiłek.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Piknik Rodzinny

Podczas tegorocznego Pikniku Rodzinnego na dzieci, rodziców i innych gości czekała specjalna niespodzianka. W wielkiej tajemnicy przygotowane zostało przedstawienie teatralne na podstawie „Rzepki” Juliana Tuwima, w którym bajecznie poprzebierani wystąpili wychowawcy i pracownicy Naszego Domu Dziecka. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.
Kolejnymi atrakcjami tego dnia były wspólne gry, zabawy, malowanie twarzy, robienie baniek mydlanych i wiele innych rozrywek. Na wszystkich czekał smaczny poczęstunek i grill.
Wszyscy świetnie się bawili i spędzili mile wspólnie czas.

Wycieczka do Korzkwi

W dniu 22 maja br. zaprzyjaźniona z naszym Domem Dziecka firma, wspólnie z ZHP, zorganizowała dla naszych wychowanków wyjazd do Korzkwi. Na miejscu dzieci i młodzież została przywitana przez organizatorów imprezy, a następnie obdarowana upominkami potrzebnymi do wspólnej zabawy w lesie. Pomimo, że pogoda szybko pokrzyżowała niektóre plany, przenieśliśmy się pod duży namiot, gdzie można było kontynuować ciąg dalszy zabawy. Odbył się tam quiz o wiedzy harcerskiej oraz poczęstunek. Kiedy znów wyjrzało słońce dzieci ustawiły się w kolejkę do ściany wspinaczkowej. Była to świetna okazja do wykazaniem się szybkością i zwinnością oraz możliwość do osiągnięcia jak najlepszego czasu podczas wspinaczki.

Wolontariusze z Francji

Do naszej Placówki przyjechali wolontariusze z Francji, członkowie organizacji Petit Pousse, która pomaga Domom dziecka na całym świecie. Nasi goście zorganizowali wychowankom wiele atrakcji. Były wyjścia do kina, do Parku Wodnego, do cyrku oraz wspólne gotowanie. Pomimo nieznajomości języka francuskiego nasza młodzież świetnie dogadywała się z gośćmi

Wielkanoc

Wielka Środa to dzień wspólnego świętowania wychowanków, sióstr, pracowników i zaproszonych gości. S. Dyrektor złożyła wszystkim życzenia, a ks. Andrzej Gieroń poświęcił pokarmy. Podczas wspólnej kolacji Wielkanocnej degustowaliśmy pyszne kanapki i ciasta przygotowane przez panie kucharki oraz pracowników-pomocników. Po kolacji część wychowanków udało się do swoich domów, by wraz z rodzicami spędzić Święta Wielkiej Nocy.

15-lecie Domu Dziecka na Piekarskiej

17.03.2013 roku nasza Placówka obchodziła 15-lecie istnienie połączone z uroczystością Patronki naszego Domu św. Ludwiki.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 16.00. Eucharystię celebrował O. Józef Łucyszyn.
Po Mszy Świętej wszyscy zaproszeni goście, pracownicy i wychowankowie wraz z rodzicami udali się do świetlicy, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów.
Grupa teatralna kierownictwem p. Roberta przygotowała przedstawienie pt. „MÓJ CHRYSTUS POŁAMANY” opowiadający o tym, jak Jezus może zmienić życie każdego człowieka.
Kolejną atrakcją były prezentacje wierszyków i piosenek o życiu św. Ludwiki przygotowanych przez każdą z Grup. Na wszystkich uczestników uroczystości czekał poczęstunek oraz loteria z nagrodami
Piosenki i wierszyki o życiu Św. Ludwiki:

"PATRONKO DOMU"
Święta Ludwiko patronko Domu
Patrzysz z Nieba na dzieci Swe,
Nie chcesz bym stała się krzywda nikomu,
Chcesz by Pan Bóg wysłuchał modlitwy Twej:
By dzieci syte chodziły spać
I miały ciepły kąt
Niepewnego jutra przestały się bać
Zróbmy już teraz w serca wgląd.
Święta Ludwiko pomóż nam
Dorastać godnie, z wiarą.
I chociaż nieraz zrobimy błąd
Niechaj to będzie z miarą.
Święta Ludwiko!
W Twoje święto życzymy Ci wszystkiego dobrego i szczęścia miłego.
Byś się zawsze dobrze czuła i miłości wszystkich uczyła.
Bo gdy jesteś blisko, to dla Ciebie zrobię wszystko.
Ty katechizm stworzyłaś i dzieci uczyłaś.
Chciałabym, byś tu wróciła i w niebie wszystkich pozdrowiła.
Dziękujemy Ci za wszystko i kłaniamy Ci się nisko !
( Grupa A1 )

Ona patrzy na nas z góry, Bo Patronką Domu jest.
Ona wie co dla nas dobre, dla niej ważny każdy gest.
Wie, co może nam się przydać, czego może nam brakować .
Da nam wszystko prosto z serca, nic nie będzie nam żałować.
Każdy przecież ma marzenia
Wiedz, że nie jesteśmy sami.
Dziękujemy Ci Ludwiko, że jesteś tu z nami.
(Grupa A2)

„ JA UWIELBIAM JĄ ”
Ref. Ja uwielbiam ją, ona tu jest i modli się za mnie,
Bo Bóg słyszy to i sprawi, że nie będzie w życiu na dnie.
1.Święta Ludwika patrzy często w oczy me i w sposób ten sprawdza me sumienie.
Jej modlitwa ukojeniem dla mnie jest,
bo przez nią czuje, że Pan Bóg we mnie działa
Ja Jemu oddam życie, każdy gest
A Ona będzie za mnie się wstawiała.
Bo ja modlę się, ja modlę się, booo
Ref.. Ja uwielbiam ją, ona tu jest i modli się za mnie.../2x
(Grupa U II)

„ KTO DZIŚ MA WIARĘ, TEN ŻYJE ”
Ludwika miłością Bożą natchniona do Wincentego mówi,
Pan dał Jej pragnienie, ma mieć zgromadzenie,
w świecie ubogim ma służyć.
Tak święta Ludwika z kilkoma Siostrami zaczyna Boże dzieło,
pomaga sierotom wbrew różnym kłopotom,
nadzieję pragnie im dać
Ref. Aaaaa jajajaj, kto dziś ma wiarę ten żyje.
Z Ludwiką, z Wincentym do Boga przypiętym,
Czuje jak me serce bije! /2x
2.Choć życie niełatwe, do przodu wciąż idę, bo nie ma sensu stać.
Jestem gdzie jestem, lecz nie jest tak źle,
Ludwika wciąż prowadzi mnie.
Gdy coś mi nie wyjdzie smutek do głowy powoli wdziera się,
Pan dał mi Ludwikę, tę świętą kobitę,
by wstawiała za mną się.
Ref. Aaaaa jajajaj, kto dziś ma wiarę ten żyje.../2x
(Grupa U II)

Cenrtum Nauki Kopernik

08.11.2012 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, była to nagroda dla naszych wychowanków za dobre sprawowanie. Główną atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy wycieczki udali się również na spacer Krakowskim Przedmieściem pod Pałac Prezydencki. Obowiązkowym punktem było również odwiedzenie restauracji McDonald's. :)

Andrzejki 2012

Jak co roku w naszej placówce odbyły się huczne obchody święta Św. Andrzeja. Oprócz tańców zostały przewidziane również dodatkowe atrakcje takie jak: malowanie twarzy, lanie wosku przez dziurkę od klucza oraz inne andrzejkowe wróżby. Na każdego uczestnika czekał również słodki poczęstunek.

Dzień Dziecka na Piekarskiej

Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka w naszym Domu św. Ludwiki przy ul. Piekarskiej został zorganizowany piknik dla dzieci i ich rodzin oraz pracowników placówki. Dnia 3 czerwca 2012 cała uroczystość rozpoczęła się od niedzielnej mszy świętej o g.16 w Kaplicy Sióstr Miłosierdzia. Zaraz po mszy (bogatej w śpiewy przy akompaniamencie zespołu Lazarystów złożonym z braci kleryków), wszyscy goście zebrali się w świetlicy naszego domu, aby obejrzeć część przewidzianych na dziś atrakcji. Wpierw satyryczne przedstawienie grup odczytane przez dzieci i młodzież. Zaraz potem Mini Playback Show (każda z grup zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę z podkładem muzycznym uwzględniając także przebrania, choreografię, rekwizyty, itp.), który wywołał wiele emocji, radości i oklasków ze strony zachwyconej widowni. Poziom był naprawdę wysoki!

Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na grilla zorganizowanego na świeżym powietrzu, tuż za naszym domem. Można było najeść się do syta pysznymi kiełbaskami, ciastami i lodami. Dzieci w wolnych chwilach skakały na trampolinie, grały w piłkę i puszczały gigantyczne bańki mydlane. Dodatkowo każdy chętny mógł brać udział w loterii lub dać wymalować sobie na twarzy fantastyczne wzory i rysunki. A wszystko to przy dźwiękach największych aktualnych radiowych hitów muzycznych. Mimo, iż pogoda nie do końca się udała, większość osób bawiła się doskonale i humory dopisywały, a zatem piknik z okazji Dnia Dziecka można uznać za naprawdę udany!
(Karolina O.)

Na meczu Cracovii

W dnia 3 maja na zaproszenie KS Cracovia mieliśmy okazje uczestniczyć w meczu pomiędzy Cracovią a kandydatem do mistrzowskiego tytułu -Ruchem Chorzów. Mecz ten była dla wielu z nas pierwszą wizytą na przepięknym obiekcie najstarszego klubu w Polsce. Sam mecz nie zakończył się wynikiem takim jakbyśmy oczekiwali- bo aż 2:0 dla drużyny z Chorzowa. Lecz sam fakt wielkich emocji, pójścia i zobaczenia takiego widowiska, nie zniechęcił nas i już dziś możemy powiedzieć że na następny mecz też pójdziemy z wielką przyjemnością. Darek

Cracovia na Piekarskiej!

W środę 25 kwietnia naszą placówkę odwiedzili piłkarze Cracovii Kraków. Swoją obecnością zaszczycili nas: bramkarz Wojciech Kaczmarek, obrońcy Krzysztof Nykiel i Łukasz Nawotczyński oraz rzecznik prasowy Tomasz Gawędzki. Mogliśmy zapytać ich o co tylko chcieliśmy lecz zachwyt obecnością owymi piłkarzami wprawił nas w osłupienie i pytań padło niewiele. Podczas spotkania mogliśmy także uczestniczyć w konkursie w którym były do wygrania rękawice bramkarskie z autografem Wojciecha Kaczmarka. Po serii dociekliwych pytań nasi goście przeszli na naszą „Bidul Arenę” gdzie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami gry w piłkę, grając z nami mecz. Było to dla nas bardzo wielkie przeżycie, które sprawiło zarówno nam i jak i samym piłkarzom wiele radości, a które my zapamiętamy na wiele lat. Po meczu był czas na wspólne pozowanie do zdjęć i rozdawanie autografów. Na koniec spotkania p. Tomasz Gawędzki zaprosił wychowanków z wychowawcami na najbliższy mecz Cracovii. Darek

Święto patronki domu

W niedzielę 18 marca obchodziliśmy święto patronki naszego Domu Dziecka – św. Ludwiki. Wychowankowie, rodzice, pracownicy i przyjaciele naszego Domu spotkali się w kaplicy na uroczystej Mszy Świętej, na której, wspominając św. Ludwikę, szukaliśmy inspiracji do dobra w naszej codzienności. Po Eucharystii mieliśmy okazję obejrzeć prezentacje multimedialne poszczególnych rodzinek, przygotowanych przez młodzież. Następnie przyszedł czas na konkurs z wiedzy o życiu i działalności Świętej Ludwiki. Rywalizacja była wyrównana, każda grupa była bardzo dobrze przygotowana. Ostatecznie zwyciężyła grupa „młodszych chłopców”. Po entuzjastycznych brawach, gratulacjach i rozdaniu nagród z rąk siostry przełożonej- Bożeny, wszyscy zostali zaproszeni na świąteczny poczęstunek, a na szukających szczęścia czekała loteria. Każdy los wygrywał!

WIGILIA 2011

W dniu 21 grudnia 2011 roku w naszej placówce odbyła się uroczysta kolacja Wigilijna z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W naszej Wigilii udział wzięli licznie zaproszeni goście a przede wszystkim młodzież i dzieci ze swoimi wychowawcami. Najbardziej odważni wzięli udział w Jasełkach reżyserowanych przez p. Roberta Wyruta. Po nich przyszła pora na życzenia ze strony s.Dyrektor, ks.Andrzeja, oraz siostry przełożonej – s.Bożeny. Pan hm. Paweł Grabka przekazał wraz z harcerzami na ręce s. Dyrektor światełko betlejemskie, które znalazło się na naszych stołach. Następnie połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie nawzajem życzenia. Po nich przyszedł czas na pyszny barszcz, krokiety i smacznego karpia z pierogami. Naszą wigilię zakończyło wspólne śpiewanie kolęd wraz z klerykami WSD. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu naszej uroczystej Wigilii.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

"Kolorowy zawrót głowy"

W dniach 11-12 maja bieżącego roku jedną z grup usamodzielnienia naszego Domu Dziecka dopadł „kolorowy zawrót głowy” a wszystko za sprawą sponsorów i kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy zamieszali w całym domu wszelkimi kolorami farb. W malarskie prace zaangażowani byli również wychowankowie i wychowawcy grupy, to ich dom, zatem to co się w nim działo nie mogło się odbywać poza ich plecami i bez ich czynnego udziału. W dwóch pomieszczeniach wymieniono tez podłogi. Dzięki wspólnej wytężonej pracy w ciągu 48 godzin nasz dwupiętrowy budynek Grupy Usamodzielnienia napełnił się wiosenną świeżością i blaskiem, za co GORĄCO DZIĘKUJEMYJ

Odwiedziny Janka Meli

W dniu 22 marca br. nasz dom odwiedził niezwykły gość- Janek Mela. 22-letni podróżnik opowiadał o swoim nieszczęśliwym wypadku sprzed 7 lat. Wspominał dramatyczne chwile tuż po tragicznym zdarzeniu i długiego pobycie w szpitalu. Opowiadał naszej młodzieży o bolesnych chwilach rehabilitacji i samozaparciu w dążeniu do powrotu do „normalnego życia”. Następnie przyszła pora na prezentacje zdjęć z wypraw na: biegun północny i południowy, Kilimandżaro i Elbrus. Po ciekawych opowieściach przyszedł czas na indywidualną rozmowę z naszym gościem. Dzieci chętnie zadawały szczegółowe pytania Jankowi, na które uzyskiwały szczegółowe odpowiedzi. Na koniec spotkania odbyła się wspólna kolacja, na której dzieci wraz z Jankiem Melą delektowały się pyszną pizzą, zafundowaną przez grupę wolontariuszy „Zielone Wzgórza”.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

"Mediacje rówieśnicze"

Dom Dziecka Świętej Ludwiki od października do lutego br. wziął udział w projekcie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie- „Mediacje rówieśnicze”. Młodzież oraz ich wychowawcy odbyli szkolenie przygotowujące do funkcji mediatora rówieśniczego. W co czwartkowych spotkaniach Pani Katarzyna Wojtanowicz oraz Pani Jolanta Kraśniewska, przekazywały wiedzę m.in. co to są mediacje, jakie cechy powinien posiadać dobry mediator, oraz w jaki sposób skutecznie wykorzystywać zdobyta wiedzę. Panie ciekawie oraz bardzo przystępnie opowiedziały naszej młodzieży o konfliktach rówieśniczych i możliwościach ich rozwiązania. Po teorii przyszedł czas na praktykę w postaci ćwiczeń praktycznych. Odgrywane scenki pomogły wczuć się młodym mediatorom w rolę prawdziwych mediacji. W dniu 31 marca, w obecności pani dyrektor ROPS-u - Violetty Wilimskiej, nastąpiło uroczyste wręczenie kursantom pamiątkowych dyplomów oraz zaświadczeń mediatora rówieśniczego.


Zdjęcia można oglądnąć tutaj.

Trenuj z Interem

W dniu 17 maja br. naszą placówkę odwiedzili trenerzy młodzieżowych sekcji tegorocznego zwycięzcy Ligi Mistrzów- zespołu Interu Mediolan. W poszukiwaniu młodych talentów rozegrano turniej drużyn 3osobowych. Wszyscy wykazali się wielkim zaangażowaniem, jednak wygrać mogła tylko jedna drużyna. W nagrodę każdy z uczestników otrzymał strój piłkarski zespołu Internazionale – jak popularnie jest nazywana drużyna Interu, a każda „rodzinka” otrzymała po piłce. Serdecznie dziękujemy za to spotkanie wierząc, że może kiedyś i jednemu z naszych wychowanków będzie dane zagrać w tym wielkim klubie?

Wizytacja duszpasterska

Dnia 1 marca 2010 roku w związku z Wizytacją Kanoniczną w parafii Św. Katarzyny, na terenie której znajduje się nasz Dom Dziecka mieliśmy zaszczyt gościć u nas księdza biskupa Jana Szkodonia. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą o godz. 7.00 w Kaplicy Sióstr Miłosierdzia. Mszy Św. przewodniczył ksiądz biskup. Współ celebrowali ks. Proboszcz i Ojciec Dyrektor Prowincji Sióstr Miłosierdzia. Po Mszy Św. ksiądz biskup gościł na śniadaniu u Sióstr, by ok. godziny 9.00 przybyć do nas. Dzieci wraz z personelem oczekiwali dostojnego gościa w świetlicy. Po powitaniu przez s Dyrektor i dzieci rozpoczęło się przedstawienie pt. „PANAMA” przygotowane przez dzieci z grupy młodszych chłopców i młodszych dzieci-pod opieką S. Agnieszki, p. Grzegorza i p. Joli. Później głos zabrał ks. biskup, kierując słowo do wychowanków, następnie luźna rozmowa z dziećmi.Około godziny 10.00 ksiądz biskup pożegnał nas, udając się z wizytą do Szpitala przy ulicy Skawińskiej.

Domki